Szafa biała – cechy koloru i jego odcieni

Szafa biała – cechy koloru i jego odcieni

Każdy właściciel domu marzy, aby wyposażyć jego wnętrze w eleganckie i funkcjonalne meble. Taka opcja jak szafa biała będzie doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla tych, którzy kochają idealną czystość i jasne kolory. Jasne meble dodają pomieszczeniu przestrzeni niezależnie od jego wielkości dodając jednocześnie wnętrzu elegancji.

Cechy koloru i jego odcieni

Biały jest prawdziwie królewskim kolorem. Jego perfekcja wykorzystana w produkcji szaf może być łączona absolutnie z każdym wystrojem. Szafa biała nie tylko uzupełni aranżację pomieszczenia, ale stanie się centralnym jego akcentem. Białe meble we wnętrzu zawsze będą zwycięskim rozwiązaniem, ponieważ są w stanie dopasować się do różnych stylów od minimalizmu do klasyki.

Neutralność białego koloru umożliwia połączenie go z podobnymi odcieniami szarości, beżu i bogatym wystrojem w kolorach niebieskim, czerwonym, zielonym i pomarańczowym. W pierwszym przypadku będzie to dodatek do projektu lub podkreśli najbardziej atrakcyjne elementy wnętrza. W drugim przypadku neutralny kolor będzie służyć, jako tło, podkreślając aktywne odcienie, kontrastując z nimi.

Biały kolor jest uniwersalny:

  • Dodaje światło do mrocznego, czasem nawet ponurego wnętrza
  • Wizualnie zwiększa niewielką przestrzeń
  • Harmonijnie wygląda w każdym pomieszczeniu domu: pokój dziecięcy, salon, sypialnia, kuchnia, łazienka.
  • Niezmiennie przyciąga uwagę swoją nieskazitelnością.

Szafa biała – rodzaje

Białe szafy nadają się do aranżacji prawie wszystkich pomieszczeń domu, różnica polega tylko na ich funkcjonalności, wielkości, wyglądzie.

  • W kuchni najbardziej oczywistym rozwiązaniem są szafki wiszące, w których przechowywane są naczynia, małe AGD, przyprawy i inne drobne artykuły
  • W sypialni nie może obejść się bez szafy z drzwiami na zawiasach. Biała powierzchnia okładziny nadaje pomieszczeniu przytulności, w harmonii z lustrem toaletki, a matowe szkło umieszczone w drzwiach doda wnętrzu powściągliwości
  • Pokój dziecięcy to idealne miejsce zarówno na ubrania, jak i regał w jasnych kolorach. Biała szafa w pokoju dziecięcym będzie odpowiadała za dobry nastrój, a także nauczy małych właścicieli pokoju, konieczności utrzymywania porządku
  • Można także wyposażyć korytarz w białą szafę, która łączy się z otwieranymi drzwiami, szufladami na różne przedmioty. Białe szafy są szczególnie odpowiednie dla wąskich korytarzy, ponieważ wnętrze jest optycznie powiększone.
  • Salon to pomieszczenie, w którym wszystko powinno zapewniać przyjemny odpoczynek, dawać dobre samopoczucie domownikom, w takim miejscu, idealnie pasuje szafa w jasnych odcieniach z półkami i przezroczystymi drzwiami. Najlepiej wypełnić półki, wazonami, figurkami, kompozycjami kwiatowymi, książkami, zdjęciami. Fantazja, wyczucie stylu podpowiedzą, która szafa będzie najlepsza dla danego pokoju.

Materiały produkcyjne

Wybierając nową szafę białą, nie trzeba się martwić, o jakość materiałów, ponieważ są one tradycyjne dla tego rodzaju mebli. To jest:

  • Lite drewno
  • Płyta wiórowa
  • MDF.

W innych przypadkach materiał do produkcji nie jest fundamentalny, ponieważ dla laminowanej okładziny na płycie wiórowej, jak również MDF, biel nie stanowi problemu, podobnie jak ogromna różnorodność odcieni. Wspaniała błyszcząca szafa biała może ozdobić luksusowy salon, surowe biuro, pokój dziecięcy. Biały połysk uzyskuje się na różne sposoby.

Forma i styl

Od właścicieli zależy, która szafa biała stanie w przedpokoju, salonie lub biurze: niektórzy będą chcieli podkreślić minimalistyczne wnętrze za pomocą surowych form i imponującej wysokości, inni oczekują dodatkowego komfortu, wyposażając sypialnię w rzeźbiony kredens z nogami i mnóstwem elementów dekoracyjnych. O kształcie, stylistyce mebla decyduje gust właścicieli domów, a także funkcjonalność samej szafy.

Uważa się, że biel jest nieodłącznym elementem skandynawskiego stylu i minimalizmu tam biel wygląda najbardziej organicznie. Kształt mebli ma minimalne zagięcia, faliste detale, preferowane są proste linie. W stylistyce klasycyzmu, baroku, chebbi-szyku, biała szafa wręcz przeciwnie wyróżnia się dekoracyjnymi elementami: rzeźbionymi drzwiami i nogami, profilami, szklanymi wstawkami, lustrem i niezwykłymi uchwytami. Linie niekoniecznie są zaokrąglone, zmiękczone, bogactwo wystroju wyrównane jest prostymi kątami podstawy konstrukcji.

Na przykład szafa biała dwudrzwiowa z lustrem oparta o wysokiej klasy systemy jezdne, posiada dwie funkcjonalne przestrzenie. Wnętrze szafy wyposażone jest z stałą półkę konstrukcyjną i drążek na wieszaki, druga posiada jedną stałą półkę i trzy półki regulowane. Producent zdecydował się na wdrożenie system cichego domykania drzwi. Szafa wykonana jest z płyty wiórowej, posiada metalowe prowadnice, metalowe uchwyty.

Dodaj komentarz